Sort by

Kelsey May has logged 97 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
Read the review Edit this entry  
25
Prisoners

Prisoners

2013
×
Edit this entry  
23
Signs

Signs

2002
×
Edit this entry  
21
Batman

Batman

1989
×
Edit this entry  
19
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
Edit this entry  
15
Any Given Sunday

Any Given Sunday

1999
×
Edit this entry  
08
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Gift

The Gift

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
Edit this entry  
07
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Crow

The Crow

1994
×
Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
Edit this entry  
29
Smile

Smile

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
Catfish

Catfish

2010
×
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Barbarian

Barbarian

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
Read the review Edit this entry  
04
Storm of the Century

Storm of the Century

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
Edit this entry  
30
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Blow Out

Blow Out

1981
×
Edit this entry  
13
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
Read the review Edit this entry  
13
Point Break

Point Break

1991
×
Read the review Edit this entry  
04
Nope

Nope

2022
×
Edit this entry  
03
The Perfect Storm

The Perfect Storm

2000
×
Edit this entry  
01
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
Read the review Edit this entry  
21
Orphan

Orphan

2009
×
Read the review Edit this entry  
10
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
Edit this entry  
09
Misery

Misery

1990
×
★★★½
Edit this entry  
30
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Speed

Speed

1994
×
Read the review Edit this entry  
26
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
Edit this entry  
21
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
Edit this entry  
12
Old

Old

2021
×
Edit this entry  
12
Polyester

Polyester

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Ring

The Ring

2002
×
Edit this entry  
02
Our Father

Our Father

2022
×
Edit this entry