• The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • WALL·E

    ★★★★★

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • Madagascar

    ★★★★

  • The Polar Express

    ★★★★

  • Finding Nemo

    ★★★★½

  • Monsters, Inc.

    ★★★★½

  • Wayne's World

    ★★★★½

  • Home Alone

    ★★★★½

  • The Little Mermaid

    ★★★★½

  • The Shining

    ★★★★½