Sort by

More_Badass has logged 44 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Splice

Splice

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Age of Shadows

The Age of Shadows

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Bittersweet Life

A Bittersweet Life

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Repo Men

Repo Men

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Good, The Bad, The Weird

The Good, The Bad, The Weird

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Where Eagles Dare

Where Eagles Dare

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Dirty Dozen

The Dirty Dozen

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Train

The Train

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Guns of Navarone

The Guns of Navarone

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
May the Devil Take You

May the Devil Take You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Brimstone

Brimstone

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Miss Bala

Miss Bala

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Frankenstein's Army

Frankenstein's Army

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Possum

Possum

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Braveheart

Braveheart

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fury

Fury

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
King Kong

King Kong

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry