Sort by

More_Badass has logged 384 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Zatoichi's Revenge

Zatoichi's Revenge

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fresh

Fresh

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Adventures of Zatoichi

Adventures of Zatoichi

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Girls of the Sun

Girls of the Sun

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengement

Avengement

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blast of Silence

Blast of Silence

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Killer Constable

Killer Constable

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Turkey Shoot

Turkey Shoot

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Victim

The Victim

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Last Hurrah for Chivalry

Last Hurrah for Chivalry

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Daredevils

The Daredevils

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Villains

Villains

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Fight, Zatoichi, Fight

Fight, Zatoichi, Fight

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Eastern Condors

Eastern Condors

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Magnificent Butcher

The Magnificent Butcher

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ajji

Ajji

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
6 Underground

6 Underground

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Street Fighter

The Street Fighter

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Zatoichi's Flashing Sword

Zatoichi's Flashing Sword

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Zatoichi and the Chest of Gold

Zatoichi and the Chest of Gold

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Raging Phoenix

Raging Phoenix

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Chocolate

Chocolate

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Knockabout

Knockabout

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Zatoichi on the Road

Zatoichi on the Road

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Zatoichi the Fugitive

Zatoichi the Fugitive

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
New Tale of Zatoichi

New Tale of Zatoichi

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Savage

Savage

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Tale of Zatoichi Continues

The Tale of Zatoichi Continues

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Tale of Zatoichi

The Tale of Zatoichi

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lady Snowblood 2: Love Song of Vengeance

Lady Snowblood 2: Love Song of Vengeance

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shaolin Mantis

Shaolin Mantis

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lone Wolf and Cub: White Heaven in Hell

Lone Wolf and Cub: White Heaven in Hell

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Avenging Eagle

The Avenging Eagle

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lone Wolf and Cub: Baby Cart in the Land of Demons

Lone Wolf and Cub: Baby Cart in the Land of Demons

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lone Wolf and Cub: Baby Cart in Peril

Lone Wolf and Cub: Baby Cart in Peril

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Drunken Master

Drunken Master

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lone Wolf and Cub: Baby Cart to Hades

Lone Wolf and Cub: Baby Cart to Hades

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The First King

The First King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry