• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Crush

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • Passing

    ★★★

  • Flee

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

  • It's a Sin

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Ratatouille: The TikTok Musical

    ★★½

  • Funny Boy

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½