Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Hostel

Hostel

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Phantom of Death

Phantom of Death

1988
×
Read the review Edit this entry  
07
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sin City: A Dame to Kill For

Sin City: A Dame to Kill For

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sin City

Sin City

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Incubus

The Incubus

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cowboy Bebop: The Lost Session

Cowboy Bebop: The Lost Session

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Jackie

Jackie

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Microwave Massacre

Microwave Massacre

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Deathdream

Deathdream

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
Read prior review Edit this entry  
10
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Nollywood Babylon

Nollywood Babylon

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Salem's Lot

Salem's Lot

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry