Sort by

Morgan has logged 29 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
31
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sci-Fi High: The Movie Musical

Sci-Fi High: The Movie Musical

2010
×
Read the review Edit this entry  
28
The Dirt

The Dirt

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Christine

Christine

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Inferno

Inferno

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Thief

Thief

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
Read the review Edit this entry  
12
The Fog

The Fog

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Highlander: The Search for Vengeance

Highlander: The Search for Vengeance

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Wicked City

Wicked City

1987
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Vampire Hunter D: Bloodlust

Vampire Hunter D: Bloodlust

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tribulation 99: Alien Anomalies Under America

Tribulation 99: Alien Anomalies Under America

1991
×
Read the review Edit this entry  
06
Simon Killer

Simon Killer

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Mangler

The Mangler

1995
×
Read the review Edit this entry  
03
Skin

Skin

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Greta

Greta

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Mother of Tears

The Mother of Tears

2007
×
Read the review Edit this entry