Morgan has logged 26 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Point Break

Point Break

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The River Wild

The River Wild

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hellboy

Hellboy

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
Read the review Edit this entry  
18
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tremors

Tremors

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Superhero Movie

Superhero Movie

2008
×
Read the review Edit this entry  
09
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry