Sort by

Morgan has logged 27 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Copycat

Copycat

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kiss the Girls

Kiss the Girls

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pretend It's a City

Pretend It's a City

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
X2

X2

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry