morgan has logged 173 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Spookley the Square Pumpkin

Spookley the Square Pumpkin

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
01
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
Edit this entry  
19
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
Read the review Edit this entry  
10
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Brady Bunch Movie

The Brady Bunch Movie

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Read prior review Edit this entry  
13
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
Read the review Edit this entry  
08
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry