morgan has logged 27 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Long Way Down

The Long Way Down

2017
×
Edit this entry  
17
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
HAIM / Valentine

HAIM / Valentine

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry