Sort by

Morgan has logged 249 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Burrow

Burrow

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Red Nose Day Actually

Red Nose Day Actually

2017
×
Edit this entry  
31
Moana

Moana

1926
×
★★★
Edit this entry  
31
A Woman Is a Woman

A Woman Is a Woman

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Sting

The Sting

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Another Country

Another Country

1984
×
Edit this entry  
30
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★½
Edit this entry  
30
It's Always Fair Weather

It's Always Fair Weather

1955
×
★★½
Edit this entry  
30
The Tenant

The Tenant

1976
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Bell, Book and Candle

Bell, Book and Candle

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★
Edit this entry  
30
Waitress

Waitress

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Double Jeopardy

Double Jeopardy

1999
×
★★
Edit this entry  
29
Frost/Nixon

Frost/Nixon

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Way We Were

The Way We Were

1973
×
★★
Edit this entry  
29
One for the Book

One for the Book

1940
×
½
Edit this entry  
29
Selma

Selma

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Public Enemy

The Public Enemy

1931
×
★★★½
Edit this entry  
29
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Chappie

Chappie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Swingers

Swingers

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★★
Edit this entry  
28
The Gleaners and I

The Gleaners and I

2000
×
★★
Edit this entry  
28
Carol

Carol

2015
×
★★★
Read other review Edit this entry  
28
Legally Blonde: The Musical

Legally Blonde: The Musical

2007
×
Edit this entry  
28
The Baby

The Baby

1973
×
Read the review Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
27
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hell's Heroes

Hell's Heroes

1929
×
★½
Edit this entry  
27
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mr. Destiny

Mr. Destiny

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Snowden

Snowden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Bucket List

The Bucket List

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sadie McKee

Sadie McKee

1934
×
★½
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
25
Guess Who's Coming to Christmas

Guess Who's Coming to Christmas

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★½
Edit this entry