Sort by

Zoë has logged 118 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Edit this entry  
23
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★½
Edit this entry  
23
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
Read the review Edit this entry  
07
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★★½
Edit this entry  
06
Misery

Misery

1990
×
★★★½
Edit this entry  
04
White Dog

White Dog

1982
×
Edit this entry  
03
Demons

Demons

1985
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Witch Who Came from the Sea

The Witch Who Came from the Sea

1976
×
★★★
Edit this entry  
24
Blue My Mind

Blue My Mind

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Cam

Cam

2018
×
★★
Edit this entry  
16
Black Sabbath

Black Sabbath

1963
×
Edit this entry  
12
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
Edit this entry  
10
There Is No Tomorrow

There Is No Tomorrow

2016
×
Edit this entry  
28
Viy

Viy

1967
×
Edit this entry  
28
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
Edit this entry  
15
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Crow Hand

Crow Hand

2014
×
Edit this entry  
11
Terrified

Terrified

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Pigskin

Pigskin

2016
×
Edit this entry  
09
The Neon Dead

The Neon Dead

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

2006
×
Edit this entry  
08
Mr. Jones

Mr. Jones

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Malevolent

Malevolent

2018
×
★★
Edit this entry  
07
Terrifier

Terrifier

2016
×
Read the review Edit this entry  
07
All Hallows' Eve 2

All Hallows' Eve 2

2015
×
Edit this entry  
07
All Hallows' Eve

All Hallows' Eve

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Gillymuck

The Gillymuck

2018
×
Edit this entry  
03
Haunted, Horrifying Sounds from Beyond the Grave

Haunted, Horrifying Sounds from Beyond the Grave

2018
×
Edit this entry  
03
Lippy

Lippy

2018
×
Edit this entry  
03
Urn

Urn

2018
×
Edit this entry  
03
The Hug

The Hug

2018
×
Edit this entry  
03
Carved

Carved

2018
×
Edit this entry  
03
The Rizzle

The Rizzle

2018
×
Edit this entry  
27
Residue

Residue

2017
×
½
Edit this entry  
26
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Freehold

Freehold

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Phenomena

Phenomena

1985
×
½
Edit this entry  
15
I Drink Your Blood

I Drink Your Blood

1970
×
★★½
Edit this entry  
13
The Noonday Witch

The Noonday Witch

2016
×
Edit this entry  
13
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
Edit this entry  
12
The Beyond

The Beyond

1981
×
Edit this entry  
02
They Remain

They Remain

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lodgers

The Lodgers

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Edit this entry