Sort by

Ohem has logged 93 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Edit this entry  
28
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Annette

Annette

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★½
Edit this entry  
25
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Passionate Friends

The Passionate Friends

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Zola

Zola

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
Edit this entry  
16
Candyman

Candyman

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Old

Old

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Saloum

Saloum

2021
×
Edit this entry  
17
Huda's Salon

Huda's Salon

2021
×
Edit this entry  
16
Official Competition

Official Competition

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
The Forgiven

The Forgiven

2021
×
Edit this entry  
15
Benediction

Benediction

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Encounter

Encounter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Desperate Hour

The Desperate Hour

2021
×
Edit this entry  
12
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Earwig

Earwig

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Attica

Attica

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
True Things

True Things

2021
×
Edit this entry  
06
Mona Lisa and the Blood Moon

Mona Lisa and the Blood Moon

2021
×
Edit this entry  
10
Untold: Malice at the Palace

Untold: Malice at the Palace

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry