• The Princess Switch: Switched Again

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★

  • Holidate

  • This Is Paris

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★

  • Goldman v Silverman

  • Frozen II

  • Let It Snow

    ★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Gemini Man

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Vitalina Varela

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★½

  • Promare

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • The Lodge

    ★★★

  • Christmas Break-In

  • Dumplin'

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Princess Switch

  • Bird Box

    ★★★

  • The Holiday Calendar

  • Christmas with a View

  • Vox Lux

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Bao

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★½

  • Tully

    ★★★★½

  • The Post

    ★★★½

  • Christmas Inheritance

  • A Christmas Prince

    ★★★

  • I, Tonya

  • Battle of the Sexes

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Fireworks, Should We See it from the Side or the Bottom?

  • The Florida Project

    ★★★

  • Claire's Camera

    ★★★½

  • Faces Places

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • God's Own Country

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Moana

    ★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★½

  • Your Name.

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets

    ★★★½

  • Piper

    ★★★★★

  • Finding Dory

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★

  • Florence Foster Jenkins

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★½

  • Zootopia

    ★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★½

  • The Love Witch

    ★★★★★

  • Love & Friendship

  • Sisters

    ★★½

  • How Sarah Got Her Wings