• Liminal

    ★★★★

  • The Forest of Love

    ★★½

  • The Scream

    ★★★

  • Lux Æterna

    ½

  • Climax

    ½

  • Unrest

    ★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★½

  • Antiporno

    ½

  • Francofonia

    ★★½

  • Despite the Night

    ★★★★

  • Cosmos

    ★★★★

  • Meurtrière

    ★★★½

  • Love

    ½

  • Cemetery of Splendor

    ★★★★½

  • In the Shadow of Women

    ★★

  • Tokyo Tribe

    ★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ½

  • Nymphomaniac: Vol. II

    ½

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ½

  • Jealousy

    ★★

  • Why Don't You Play in Hell?

  • Under the Skin

    ½

  • The Strange Color of Your Body's Tears

    ½

  • Blue Is the Warmest Color

    ½

  • Only God Forgives

    ½

  • Out-Takes from the Life of a Happy Man

    ★★★★★

  • Passion

    ★★½

  • White Epilepsy

    ★★★★½

  • Mekong Hotel

    ★★★★½

  • Kotoko

    ★★★

  • A Burning Hot Summer

  • Samsara

    ½

  • Killer Joe

    ½

  • Faust

    ★★★★

  • 4:44 Last Day on Earth

    ★★★★

  • Himizu

    ★★★½

  • It May Be That Beauty Has Strengthened Our Resolve - Masao Adachi

    ★★★★★

  • Drive

    ½

  • Melancholia

    ★★

  • The Turin Horse

    ★★

  • Guilty of Romance

    ★★★

  • Beyond the Black Rainbow

    ½

  • Black Swan

  • Cold Fish

    ½

  • Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

    ★★★★½

  • Amer

  • Valhalla Rising

    ½

  • Enter the Void

    ★½

  • Antichrist

    ½

  • Love Exposure

    ★★½

  • Bronson

    ½

  • Tokyo Sonata

    ★★★½

  • A Lake

    ★★★★½

  • To the Adventure

    ★★

  • Frontier of the Dawn

    ★★½

  • Funny Games

    ½

  • The Secret of the Grain

    ★★★½

  • The Romance of Astrea and Celadon

    ★★★½

  • Redacted

    ★★★½

  • Go Go Tales

    ★★★★

  • My Blueberry Nights

    ★★

  • L'arrière-saison

    ★★★★★

  • Paprika

    ★★★½

  • The Black Dahlia

    ★½

  • The Fall

    ½

  • Inland Empire

    ★★★★½

  • Syndromes and a Century

    ★★★★½

  • The Exterminating Angels

    ★★

  • Strange Circus

    ★★★½

  • El cielo del muerto

    ★★★★★

  • Mary

    ★★★★

  • Hazard

    ★★★