Sort by

Mo has logged 258 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cats

Cats

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Read prior review Edit this entry  
25
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cats

Cats

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Like a Boss

Like a Boss

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
Read prior review Edit this entry  
17
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mirai

Mirai

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Trust Machine: The Story of Blockchain

Trust Machine: The Story of Blockchain

2018
×
Edit this entry  
30
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Killing

The Killing

1956
×
★★★½
Edit this entry  
25
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★
Edit this entry  
24
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★½
Edit this entry  
20
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Frozen

Frozen

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Edit this entry  
03
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
★★½
Edit this entry  
29
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry