Sort by

Mo has logged 228 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
James and the Giant Peach

James and the Giant Peach

1996
×
★★
Edit this entry  
28
Monkeybone

Monkeybone

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bedazzled

Bedazzled

2000
×
★★★
Edit this entry  
25
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Babylon

Babylon

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Robin Hood: Prince of Thieves

Robin Hood: Prince of Thieves

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★
Edit this entry  
16
Adult Swim Yule Log

Adult Swim Yule Log

2022
×
Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★★
Edit this entry  
09
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Purple Rose of Cairo

The Purple Rose of Cairo

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Embargo

Embargo

1997
×
Read the review Edit this entry  
03
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Clerks III

Clerks III

2022
×
Edit this entry  
27
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Disney Channel's Theme: A History Mystery

Disney Channel's Theme: A History Mystery

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Zen - Grogu and Dust Bunnies

Zen - Grogu and Dust Bunnies

2022
×
Edit this entry  
10
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★½
Edit this entry  
06
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Director by Night

Director by Night

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Whale

The Whale

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★
Edit this entry  
19
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry