Sort by

Josh has logged 88 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Coma

Coma

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Radioactive

Radioactive

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ramy Youssef: Feelings

Ramy Youssef: Feelings

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Hello I Must Be Going

Hello I Must Be Going

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tremors: Shrieker Island

Tremors: Shrieker Island

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Catwoman

Catwoman

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Make Way for Tomorrow

Make Way for Tomorrow

1937
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Batman

Batman

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Parting Glances

Parting Glances

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jonah Hex

Jonah Hex

2010
×
Read the review Edit this entry  
24
Book Club

Book Club

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dying Young

Dying Young

1991
×
Read the review Edit this entry  
24
Passion Fish

Passion Fish

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Bronx Tale

A Bronx Tale

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ornette: Made in America

Ornette: Made in America

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Chase

The Chase

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Sky High

Sky High

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mansfield Park

Mansfield Park

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lincoln Lawyer

The Lincoln Lawyer

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Good Shepherd

The Good Shepherd

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Merrily We Go to Hell

Merrily We Go to Hell

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Young Pope

The Young Pope

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Enemy of the State

Enemy of the State

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Crowd Roars

The Crowd Roars

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Nest

The Nest

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lawyer Man

Lawyer Man

1932
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Gone in Sixty Seconds

Gone in Sixty Seconds

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Schizopolis

Schizopolis

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pearl Harbor

Pearl Harbor

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Boundin'

Boundin'

2003
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
True Romance

True Romance

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Local Hero

Local Hero

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cradle Will Rock

Cradle Will Rock

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tout Va Bien

Tout Va Bien

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Boat That Rocked

The Boat That Rocked

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sweetie

Sweetie

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Dark Past

The Dark Past

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry