mosquitodragon has logged 64 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Valachi Papers

The Valachi Papers

1972
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Double Face

Double Face

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Witching & Bitching

Witching & Bitching

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Intruders

Intruders

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Navigator

The Navigator

1924
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spartan

Spartan

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The History of Future Folk

The History of Future Folk

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Underworld U.S.A.

Underworld U.S.A.

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Legend of the Lone Ranger

The Legend of the Lone Ranger

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
If You Meet Sartana Pray for Your Death

If You Meet Sartana Pray for Your Death

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Antrum

Antrum

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Killers on Parade

Killers on Parade

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Death of a Cyclist

Death of a Cyclist

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Errand

The Errand

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Superman

Superman

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tremors 2: Aftershocks

Tremors 2: Aftershocks

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Vampyros Lesbos

Vampyros Lesbos

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Escape from Sobibor

Escape from Sobibor

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Under the Flag of the Rising Sun

Under the Flag of the Rising Sun

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Shark Hunter

The Shark Hunter

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ride the High Country

Ride the High Country

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
They Call Me Bruce?

They Call Me Bruce?

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Clones of Bruce Lee

The Clones of Bruce Lee

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nightmares

Nightmares

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Born to Fight

Born to Fight

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Legend of Billie Jean

The Legend of Billie Jean

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry