Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★
Edit this entry  
27
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
27
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
06
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Edit this entry  
06
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
My Little Pony: A New Generation

My Little Pony: A New Generation

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
Read the review Edit this entry  
14
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Zoom

Zoom

2006
×
Read the review Edit this entry  
27
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
20
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Neighbours

Neighbours

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★★
Edit this entry  
11
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★
Edit this entry  
26
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Little Women

Little Women

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Paul Blart: Mall Cop 2

Paul Blart: Mall Cop 2

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Prospect

Prospect

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★½
Edit this entry  
22
Clue

Clue

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★½
Edit this entry  
05
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Edit this entry