• Hillbilly Elegy

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • The Boys in the Band

  • The Trial of the Chicago 7

    ★½

  • Enola Holmes

    ★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • The Old Guard

    ★½

  • Hamilton

    ★★★

  • The Wrong Missy

    ★★½

  • I Know This Much Is True

    ★★½

  • Valley Girl

    ★★

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

    ★★

  • Hollywood

  • Extraction

    ★★½

  • Tom Segura: Ball Hog

    ★½

  • Mulan

    ★½

  • Devs

    ★½

  • The Way Back

    ★★

  • All the Bright Places

    ½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Miss Americana

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Cats

    ★★½

  • Bombshell

    ½

  • Black Christmas

    ★½

  • 1917

  • Richard Jewell

    ★★

  • Feast of the Seven Fishes

    ★★

  • Charlie's Angels

  • Frozen II

    ★★

  • Last Christmas

    ½

  • Let It Snow

    ★★★

  • Midway

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Matt Besser: Pot Humor

    ★★½

  • Countdown

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Looking for Alaska

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • Mister America

    ★★

  • Gary Gulman: The Great Depresh

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★½

  • The Irishman

    ★★

  • Toxic Beauty

  • Between Two Ferns: The Movie

    ½

  • Can You Keep a Secret?

    ★★

  • Tall Girl

    ★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★

  • Downton Abbey

  • Jojo Rabbit

    ½

  • Color Out of Space

    ★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★½

  • Hustlers

    ★½

  • The Laundromat

    ★★

  • Joker

    ★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Waves

    ½

  • Judy

    ★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • The Rise of Jordan Peterson

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★