• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Deep Water

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Windfall

    ★★½

  • No Exit

    ★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Uncharted

    ★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Fresh

    ★★

  • The House

    ★★★½

  • The Tourist

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★

  • The Simpsons in Plusaversary

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • The Most Reluctant Convert: The Untold Story of C.S. Lewis

    ★★★

  • Finch

    ★★★★

  • Army of Thieves

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • Robin Robin

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Tatooine Rhapsody

  • The Duel

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Kate

    ★★

  • Copshop

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Encounter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Dinosaur Barbarian

  • Free Guy

    ★★★

  • The Trip

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Nitram

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Black Widow

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★

  • Far From the Tree

  • See for Me

    ★★★

  • Loki

    ★★★½