Sort by

erin has logged 33 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bully

Bully

2011
×
Read the review Edit this entry  
12
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
★★★½
Edit this entry  
10
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry