Sort by
  • Leave the World Behind

    ★★★★

  • Saw X

    ★★★

  • The Creator

    ★★★½

  • When Evil Lurks

    ★★★★½

  • A Haunting in Venice

    ★★★½

  • The Nun II

    ★★

  • Poor Things

    ★★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Black Mirror: Demon 79

    ★★½

  • Black Mirror: Mazey Day

    ★★★★

  • Black Mirror: Beyond the Sea

    ★★★★½

  • Black Mirror: Loch Henry

    ★★★★

  • Black Mirror: Joan Is Awful

    ★★★½

  • They Cloned Tyrone

    ★★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • Jules

    ★★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★★½

  • Little Bone Lodge

    ★★★★

  • Luther: The Fallen Sun

    ★★

  • Winnie the Pooh: Blood and Honey

    ½

  • A Man Called Otto

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Violent Night

    ★★★½

  • Mr. Harrigan's Phone

    ★★★½

  • Smile

    ★★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Charcoal

    ★★★½

  • Me Time

    ★★½

  • Nope

    ★★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • 13 Minutes

    ½

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Mona Lisa and the Blood Moon

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Native Son

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★★★

  • Calibre

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • The Titan

    ★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Leatherface

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • Alice Through the Looking Glass

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★½