Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
The Nun

The Nun

2018
×
★½
Edit this entry  
09
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★½
Edit this entry  
05
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★½
Edit this entry  
27
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★
Edit this entry  
19
Fireworks

Fireworks

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★
Edit this entry  
31
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
★★½
Edit this entry  
15
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★
Edit this entry  
01
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Sanshiro Sugata

Sanshiro Sugata

1943
×
★★★
Edit this entry  
11
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Waves

Waves

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
19
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★
Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Unfriended

Unfriended

2014
×
Edit this entry  
21
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Wounds

Wounds

2019
×
★½
Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Judy

Judy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Edit this entry  
28
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Edit this entry