Sam has logged 156 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
Edit this entry  
30
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★
Edit this entry  
29
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Venom

Venom

2018
×
★★
Edit this entry  
20
Slice

Slice

2018
×
★★
Edit this entry  
16
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★½
Edit this entry  
16
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Guest

The Guest

2014
×
Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★
Edit this entry  
05
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★★½
Edit this entry  
04
Misery

Misery

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Edit this entry  
29
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Guy and Madeline on a Park Bench

Guy and Madeline on a Park Bench

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★½
Edit this entry  
22
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Stolen Kisses

Stolen Kisses

1968
×
★★★★
Edit this entry  
17
Antoine and Colette

Antoine and Colette

1962
×
★★★★
Edit this entry  
17
Two English Girls

Two English Girls

1971
×
★★★
Edit this entry  
16
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★
Edit this entry  
07
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Edit this entry