Sam has logged 16 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Edit this entry  
26
Top of the Lake: China Girl

Top of the Lake: China Girl

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
23
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Love

Love

2015
×
★★½
Edit this entry  
20
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Beguiled

The Beguiled

1971
×
★★★
Edit this entry  
09
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★
Edit this entry  
07
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★
Edit this entry  
07
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★½
Edit this entry  
06
Rust and Bone

Rust and Bone

2012
×
★★★½
Edit this entry