• The Irishman

    ★★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Avengers: Endgame

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Mr. Indifferent

  • Best Friend

    ★★★★★

  • Andhadhun

    ★★★

  • Children's Toys

  • The House That Jack Built

  • Climax

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

  • Transit

  • Black Panther

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: Black Museum

  • No Monsters

  • Coco

  • Secret Superstar

  • Thor: Ragnarok

  • The Mountain Between Us

  • mother!

  • Being Pretty

  • The Hitman's Bodyguard

  • Dunkirk

  • War for the Planet of the Apes

  • Spider-Man: Homecoming

  • Redone

    ★★★★★

  • Baby Driver

  • Logan

  • Less Than Human

  • Get Out

  • Dangal

  • Silence

  • Ae Dil Hai Mushkil

  • Doctor Strange

  • Black Mirror: Men Against Fire

  • Black Mirror: Hated in the Nation

  • Black Mirror: Playtest

  • Black Mirror: San Junipero

  • Black Mirror: Nosedive

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

  • Split

  • La La Land

    ★★★★★

  • The Wishgranter

  • Your Name.

  • Me Before You

  • X-Men: Apocalypse

  • Captain America: Civil War

  • The Huntsman: Winter's War

  • Deadpool

  • Manchester by the Sea

  • The Revenant

  • The Sad Man

  • Maze Runner: The Scorch Trials

  • Drishyam

  • Bajrangi Bhaijaan

  • Inside Out

  • Love

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

  • Avengers: Age of Ultron

  • PK

  • Black Mirror: White Christmas

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Fury

  • The Maze Runner

  • The Imitation Game

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • Wild Tales