• Over the Garden Wall

  • Rob Cantor: Shia LaBeouf Live

    ★★★★★

  • Lava

    ★★★★

  • Phineas and Ferb: Night of the Living Pharmacists

    ★★★★

  • Not Cool

    ½

  • Popeye

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Phineas and Ferb: Star Wars

    ★★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

  • The Lego Movie

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

    ★★★★½

  • Thor: The Dark World

  • Cloudy with a Chance of Meatballs 2

    ★½

  • Shrek the Musical

    ½

  • Phineas and Ferb: Mission Marvel

    ★★★

  • Teen Beach Movie

    ★★★½

  • Man of Steel

    ½

  • Nicky Deuce

  • Epic

    ½

  • Iron Man 3

    ★★★★

  • Sid the Science Kid: The Movie

  • The Croods

    ★★

  • The Spectacular Now

    ★★★★½

  • Movie 43

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • To Boldly Flee

    ½

  • Hotel Transylvania

  • It's Such a Beautiful Day

    ★★★★★

  • FRED 3: Camp Fred

    ½

  • Brave

    ½

  • Foodfight!

    ½

  • The Avengers

    ★★★★★

  • The Lorax

  • Chronicle

    ★★★★

  • Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

    ½

  • The Muppets

    ½

  • Fred 2: Night of the Living Fred

    ½

  • Hugo

    ★★★★

  • Spy Kids: All the Time in the World

    ½

  • Glee: The Concert Movie

  • Phineas and Ferb the Movie: Across the 2nd Dimension

    ★★★★★

  • The Smurfs

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★

  • Cyberbully

    ½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★★

  • Queen: Days of Our Lives

    ★★★★★

  • Kung Fu Panda 2

    ★★★★★

  • Chop Kick Panda

    ½

  • Thor

    ★★

  • Scream 4

    ★★★

  • Rango

    ★★★★★

  • Tangled

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★★

  • My Babysitter's a Vampire

    ★★★½

  • The Social Network

  • FRED: The Movie

    ½

  • Phineas and Ferb: Summer Belongs to You!

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • The Last Airbender

    ½

  • Avatar Spirits

  • Shrek Forever After

    ★★★★★

  • A Nightmare on Elm Street

    ½

  • Iron Man 2

    ★½

  • Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

    ½

  • Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

    ½

  • Avatar

    ★★½

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • Killer Bean Forever

    ★★★★★

  • Cloudy with a Chance of Meatballs

    ★★★★½