Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ava

Ava

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
The Little Death

The Little Death

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Verotika

Verotika

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Attenberg

Attenberg

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
James Acaster: Repertoire

James Acaster: Repertoire

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Primer

Primer

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
½
Read the review Edit this entry