Ian has logged 32 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fast Food Nation

Fast Food Nation

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Justice League Dark

Justice League Dark

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blood Creek

Blood Creek

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jonah Hex

Jonah Hex

2010
×
Read the review Edit this entry  
17
The Fog

The Fog

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
They Live

They Live

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bad News Bears

Bad News Bears

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sleepless

Sleepless

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Haywire

Haywire

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Piranha II: The Spawning

Piranha II: The Spawning

1982
×
Read the review Edit this entry  
11
Xenogenesis

Xenogenesis

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Centurion

Centurion

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Warcraft

Warcraft

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry