Ian has logged 38 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
X2

X2

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
X-Men

X-Men

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lions for Lambs

Lions for Lambs

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Three Musketeers

The Three Musketeers

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Trolls

Trolls

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pompeii

Pompeii

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Soldier

Soldier

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Death Race

Death Race

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Sight

The Sight

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shopping

Shopping

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Me and Orson Welles

Me and Orson Welles

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry