Sort by

Ian has logged 31 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Demetri Martin: Live (At The Time)

Demetri Martin: Live (At The Time)

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Life

Life

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Trevor Noah: Afraid of the Dark

Trevor Noah: Afraid of the Dark

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mary Shelley's Frankenstein

Mary Shelley's Frankenstein

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gabriel Iglesias: I'm Sorry for What I Said When I Was Hungry

Gabriel Iglesias: I'm Sorry for What I Said When I Was Hungry

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Valkyrie

Valkyrie

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jim Norton: Mouthful of Shame

Jim Norton: Mouthful of Shame

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Trespass Against Us

Trespass Against Us

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
A Dangerous Method

A Dangerous Method

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Public Access

Public Access

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Frank

Frank

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jane Eyre

Jane Eyre

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry