Sort by

David Lunch has logged 138 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Samurai Jack: The Premiere Movie

Samurai Jack: The Premiere Movie

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Justice League vs. Teen Titans

Justice League vs. Teen Titans

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Burrow

Burrow

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Freaky

Freaky

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Brave Little Tailor

Brave Little Tailor

1938
×
Read the review Edit this entry  
08
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Treasure Island

Treasure Island

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Three Little Pigs

Three Little Pigs

1933
×
Read the review Edit this entry  
28
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Holidate

Holidate

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Secret Window

Secret Window

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Toy Story of Terror!

Toy Story of Terror!

2013
×
Edit this entry  
28
Clerks

Clerks

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★½
Edit this entry  
25
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Legend of Sleepy Hollow

The Legend of Sleepy Hollow

1949
×
Read the review Edit this entry  
12
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
What Men Want

What Men Want

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Skeleton Dance

The Skeleton Dance

1929
×
Read the review Edit this entry  
01
Trick or Treat

Trick or Treat

1952
×
Edit this entry  
01
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
UHF

UHF

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Degrassi Takes Manhattan

Degrassi Takes Manhattan

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Degrassi Goes Hollywood

Degrassi Goes Hollywood

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
I Wanna Hold Your Hand

I Wanna Hold Your Hand

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Live from the Space Stage: A HALYX Story

Live from the Space Stage: A HALYX Story

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★
Edit this entry  
30
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry