marcus has logged 393 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
RV

RV

2006
×
Read the review Edit this entry  
31
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rocks

Rocks

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Anger Management

Anger Management

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lingua Franca

Lingua Franca

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Time

Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Long Toast

Long Toast

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
X2

X2

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Education

Education

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
No Home Movie

No Home Movie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Songs My Brothers Taught Me

Songs My Brothers Taught Me

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kirikou and the Sorceress

Kirikou and the Sorceress

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ida

Ida

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nanny McPhee and the Big Bang

Nanny McPhee and the Big Bang

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Nanny McPhee

Nanny McPhee

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ilo Ilo

Ilo Ilo

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Nimic

Nimic

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Mirai

Mirai

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry