• Scream

    ★★★★½

  • A Journal for Jordan

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Single All the Way

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Sing 2

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • Love Hard

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Antlers

    ★★★½

  • Maid

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Kate

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Vacation Friends

    ★★★

  • Clickbait

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Belle

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • False Positive

    ★★★★

  • Together

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Plan B

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★