Bethany has logged 46 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Crush

The Crush

1993
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Swamp Thing

Swamp Thing

1982
×
★★★
Edit this entry  
30
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Sully

Sully

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Southside with You

Southside with You

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Session 9

Session 9

2001
×
★★★★
Edit this entry  
27
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Patema Inverted

Patema Inverted

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Intervention

The Intervention

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Can't Hardly Wait

Can't Hardly Wait

1998
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Florence Foster Jenkins

Florence Foster Jenkins

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Edit this entry  
21
King Jack

King Jack

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
21
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Edit this entry  
21
Morris from America

Morris from America

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kevin Hart: Seriously Funny

Kevin Hart: Seriously Funny

2010
×
★★★
Edit this entry  
19
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
54

54

1998
×
★★★½
Edit this entry  
19
Smart People

Smart People

2008
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Boss

The Boss

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Observe and Report

Observe and Report

2009
×
★★★½
Edit this entry  
13
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Animal House

Animal House

1978
×
★★★½
Edit this entry  
12
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
Miles Ahead

Miles Ahead

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
Mother's Day

Mother's Day

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
A Hologram for the King

A Hologram for the King

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
April and the Extraordinary World

April and the Extraordinary World

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Bronze

The Bronze

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Into the Forest

Into the Forest

2015
×
★★★★
Edit this entry