Sort by

Andrew has logged 628 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★★
Edit this entry  
31
Mosley

Mosley

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Life & Adventures of Santa Claus

The Life & Adventures of Santa Claus

1985
×
★★★
Edit this entry  
30
The Poseidon Adventure

The Poseidon Adventure

1972
×
★★★★
Edit this entry  
29
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Edit this entry  
27
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Alone

Alone

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Freaks

Freaks

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
18
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★★
Edit this entry  
18
Greenland

Greenland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Outside In

Outside In

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Dead End

Dead End

2003
×
★★★½
Edit this entry  
17
Tucker: The Man and His Dream

Tucker: The Man and His Dream

1988
×
★★★★
Edit this entry  
17
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★
Edit this entry  
16
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★★½
Edit this entry  
15
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★½
Edit this entry  
15
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Edit this entry  
14
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Edit this entry  
14
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★
Edit this entry  
13
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
★★★★
Edit this entry  
13
Monsters of Man

Monsters of Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Edit this entry  
12
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry