Sort by

moviedaniel123 has logged 199 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bright

Bright

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Slither

Slither

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Shot Caller

Shot Caller

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Saw V

Saw V

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Saw III

Saw III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fracture

Fracture

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry