Sort by

Connor has logged 82 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Antiviral

Antiviral

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cooties

Cooties

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Alligator

Alligator

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Below

Below

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cure

Cure

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Beast

Beast

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
You People

You People

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Convenience

Convenience

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
John Dies at the End

John Dies at the End

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Death Sentence

Death Sentence

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Sheep

Black Sheep

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cronos

Cronos

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jane Got a Gun

Jane Got a Gun

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Teen Wolf: The Movie

Teen Wolf: The Movie

2023
×
Read the review Edit this entry  
23
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sorry About the Demon

Sorry About the Demon

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Grabbers

Grabbers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mona Lisa and the Blood Moon

Mona Lisa and the Blood Moon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
What Josiah Saw

What Josiah Saw

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gatlopp: Hell of a Game

Gatlopp: Hell of a Game

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Buried

Buried

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Deep House

The Deep House

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
There's Something Wrong with the Children

There's Something Wrong with the Children

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bank of Dave

Bank of Dave

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sick

Sick

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Leviathan

Leviathan

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bull

Bull

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
She Said

She Said

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mandibles

Mandibles

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Read prior review Edit this entry