• House of Gucci

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Respect

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Val

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Loki

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • F9

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Cherry

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Host

    ★★★★½

  • Unhinged

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Long Gone Summer

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★★

  • Undertaker: The Last Ride

    ★★★★★

  • Extraction

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★★½

  • Bloodshot

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Be Water

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★★★

  • 3 from Hell

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • In Search of the Last Action Heroes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Judy

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • The Fanatic

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • 7500

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Batman: Hush

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★