Sort by

Jordan has logged 430 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Togo

Togo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Noelle

Noelle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lady on a Train

Lady on a Train

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1995
×
Read the review Edit this entry  
26
Murder by Death

Murder by Death

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Seven Pounds

Seven Pounds

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Green Hornet

The Green Hornet

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Troy

Troy

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Marley & Me

Marley & Me

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Midway

Midway

2019
×
Read the review Edit this entry