Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Edit this entry  
24
Lust in the Dust

Lust in the Dust

1984
×
Edit this entry  
22
A Hero

A Hero

2021
×
Edit this entry  
21
I Am Curious (Yellow)

I Am Curious (Yellow)

1967
×
Edit this entry  
21
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
Read prior review Edit this entry  
20
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
Edit this entry  
20
Mona Lisa

Mona Lisa

1986
×
Edit this entry  
19
Commando

Commando

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
View from the Top

View from the Top

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Group

The Group

1966
×
Read the review Edit this entry  
15
Once Upon a Time in Uganda

Once Upon a Time in Uganda

2021
×
Edit this entry  
13
Kansas

Kansas

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
Edit this entry  
08
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
Edit this entry  
08
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
Edit this entry  
04
A Journal for Jordan

A Journal for Jordan

2021
×
Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Becoming Helen Keller

Becoming Helen Keller

2021
×
Edit this entry  
22
Idle Hands

Idle Hands

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Meet the Deedles

Meet the Deedles

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lola

Lola

1961
×
Edit this entry  
19
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Attack

Attack

1956
×
Edit this entry  
19
Cruella

Cruella

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Blind Chance

Blind Chance

1987
×
Edit this entry  
16
Good Timing with Jo Firestone

Good Timing with Jo Firestone

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
Edit this entry  
16
Black Widow

Black Widow

2021
×
Edit this entry  
15
The Evil Within

The Evil Within

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Edit this entry  
14
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
Edit this entry  
14
If I Can’t Have Love, I Want Power

If I Can’t Have Love, I Want Power

2021
×
Edit this entry  
14
Madonna - Madame X

Madonna - Madame X

2021
×
Edit this entry  
13
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Penn & Teller Get Killed

Penn & Teller Get Killed

1989
×
Edit this entry  
10
Savage X Fenty Show Vol. 3

Savage X Fenty Show Vol. 3

2021
×
Edit this entry  
09
Finian's Rainbow

Finian's Rainbow

1968
×
Edit this entry  
09
The Paper Tigers

The Paper Tigers

2020
×
Edit this entry  
08
Matinee

Matinee

1993
×
Edit this entry  
08
Main Street Follies

Main Street Follies

1935
×
Edit this entry  
07
Phantasm

Phantasm

1979
×
Edit this entry  
07
Gilda Live

Gilda Live

1980
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Truck Turner

Truck Turner

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
Read the review Edit this entry  
06
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Sunshine Cleaning

Sunshine Cleaning

2008
×
Edit this entry  
30
Citizen Hearst

Citizen Hearst

2021
×
Edit this entry  
30
Bright Young Things

Bright Young Things

2003
×
Edit this entry  
29
Malice

Malice

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry