MovieGenius has logged 42 entries for films during June 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Everly

Everly

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Revenge of the Virgins

Revenge of the Virgins

1958
×
Edit this entry  
30
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lava

Lava

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Alice au pays des merveilles

Alice au pays des merveilles

1970
×
Edit this entry  
24
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Plan B: True

Plan B: True

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
On the Road

On the Road

2012
×
Read the review Edit this entry  
22
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
Read the review Edit this entry  
21
The Outlaw

The Outlaw

1943
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Life Partners

Life Partners

2014
×
★★★
Edit this entry  
19
The Best of Me

The Best of Me

2014
×
Read the review Edit this entry  
19
Boy Meets Girl

Boy Meets Girl

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Dramatics: A Comedy

The Dramatics: A Comedy

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Blood Creek

Blood Creek

2009
×
★★★
Edit this entry  
17
Shaolin Temple

Shaolin Temple

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Intrépidos punks

Intrépidos punks

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
George Stevens World War II Footage

George Stevens World War II Footage

1946
×
Read the review Edit this entry  
13
The Original Movie

The Original Movie

1922
×
Edit this entry  
12
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rambu

Rambu

1986
×
Read the review Edit this entry  
10
Stealing a Dinner

Stealing a Dinner

1899
×
Read the review Edit this entry  
10
Aloha

Aloha

2015
×
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
Edit this entry  
08
For Heaven's Sake

For Heaven's Sake

1926
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fortress of War

Fortress of War

2010
×
Edit this entry  
07
Test

Test

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Serenity

Serenity

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Casablanca

Casablanca

1942
×
Read the review Edit this entry  
01
Ari Gold is Back

Ari Gold is Back

2015
×
Read the review Edit this entry  
01
Taxi

Taxi

2015
×
Read the review Edit this entry  
01
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Best of the Best 3: No Turning Back

Best of the Best 3: No Turning Back

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Things I Like, Things I Don't Like

Things I Like, Things I Don't Like

1989
×
★★★
Edit this entry  
01
Fists of Legend

Fists of Legend

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry