Sort by

Logan has logged 221 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Whale

The Whale

2022
×
★★
Edit this entry  
19
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★½
Edit this entry  
18
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
Edit this entry  
07
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★½
Edit this entry  
06
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★½
Edit this entry  
02
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Birds

The Birds

1963
×
★★★
Edit this entry  
29
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
24
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Satan's Little Helper

Satan's Little Helper

2004
×
★★½
Edit this entry  
19
Night Killer

Night Killer

1990
×
★½
Edit this entry  
18
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Edit this entry  
16
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Lady from Shanghai

The Lady from Shanghai

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Edit this entry  
08
Written on the Wind

Written on the Wind

1956
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry