Sort by

Logan has logged 33 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★½
Edit this entry  
28
Orphan

Orphan

2009
×
★★★
Edit this entry  
27
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★½
Edit this entry  
26
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★
Edit this entry  
26
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★½
Edit this entry  
26
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Good, The Bad, The Weird

The Good, The Bad, The Weird

2008
×
★★★★
Edit this entry  
23
Beast

Beast

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Edit this entry  
18
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
08
House

House

1977
×
★★★★
Edit this entry  
08
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★★
Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★½
Edit this entry  
02
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Edit this entry