Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spree

Spree

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Mad Buddies

Mad Buddies

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
13
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Frank's Joke

Frank's Joke

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Regression

Regression

2015
×
Edit this entry  
07
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Strasbourg 1518

Strasbourg 1518

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Radiohead: The King of Limbs – From the Basement

Radiohead: The King of Limbs – From the Basement

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Radiohead: In Rainbows – From the Basement

Radiohead: In Rainbows – From the Basement

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
½
Edit this entry  
18
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
The Bank Job

The Bank Job

2008
×
Read the review Edit this entry  
09
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Khruangbin | Pitchfork Live

Khruangbin | Pitchfork Live

2018
×
Edit this entry  
01
Good Game: The Beginning

Good Game: The Beginning

2018
×
½
Edit this entry  
01
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bad Cat

Bad Cat

2016
×
½
Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
Edit this entry  
19
The Switch

The Switch

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Demolition

Demolition

2015
×
½
Edit this entry  
18
Babysitting

Babysitting

2014
×
Edit this entry  
16
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Purge

The Purge

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Predestination

Predestination

2014
×
★★★½
Edit this entry  
12
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Good Bye Lenin!

Good Bye Lenin!

2003
×
★★★★
Edit this entry  
10
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bruce Almighty

Bruce Almighty

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
3 Idiots

3 Idiots

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Arrival

Arrival

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Killers

Killers

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Hugo

Hugo

2011
×
★★★
Edit this entry  
04
Empty Places

Empty Places

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
About Time

About Time

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry