• Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½

  • Antlers

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • V/H/S/94

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Come From Away

    ★★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★

  • Cinderella

  • Belfast

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • The Protégé

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Respect

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★½

  • My Hero Academia: World Heroes' Mission

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★½

  • Old

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★½

  • The Forever Purge

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Queen Bees

    ★★★★

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • American Traitor: The Trial of Axis Sally

    ★★

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Seance

    ★★½

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Finding You

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Oxygen

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Here Today

    ★½