Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Belle

Belle

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Four Good Days

Four Good Days

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Kids Are All Right

The Kids Are All Right

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hitcher

The Hitcher

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Last Matinee

The Last Matinee

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Beanie Mania

Beanie Mania

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Detention

Detention

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Her

Her

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
07
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Maid

Maid

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Joe Bell

Joe Bell

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Humans

The Humans

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hellraiser: Bloodline

Hellraiser: Bloodline

1996
×
Read the review Edit this entry  
20
The Cell

The Cell

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry